• SPOTKANIE Z POLICJĄ

• W poniedziałek, 7 listopada odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat zapobiegania i przeciwdziałania narkomanii wśród młodzieży. Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VII i VIII, prowadziła sierż. sztab. Marta Bąciaszek z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku

• DZIEŃ ZDROWEJ KANAPKI

• 3 listopada nasi uczniowie przygotowywali pyszne śniadanie w ramach Dnia Zdrowej Kanapki. Przy okazji dzieci dowiedziały się, jak ważne w diecie są warzywa oraz ilu cennych witamin i mikroelementów dostarczają.

• BIWAK KL. VII

• Noc z 28 na 29 października uczniowie klasy siódmej postanowili spędzić w szkole. Na siódmoklasistów czekało wiele atrakcji. Czas upłynął wszystkim na rywalizacji w grach, tańcach, zabawie w chowanego, malowaniu i wydrążaniu dyń, przygotowywaniu pizzy czy zajęciach na sali gimnastycznej. Najbardziej emocjonującym punktem były wieczorne podchody, doskonalące umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim. Biwak z pewnością można zaliczyć do udanych!

• PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

• W ostatnich dniach października dzieci pod opieką wychowawców odwiedzały miejsce spoczynku swoich bliskich. Spacer alejkami cmentarza wprowadził uczniów w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach, których już z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na grobach bliskich oraz w miejscu upamiętniającym ofiary "Marszu śmierci".

Uczniowie poznali także tradycje i zwyczaje związane z Uroczystością Wszystkich Świętych. Dbali również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

• WYKOPKI

• 10 października oddział przedszkolny, klasa I i VI uczestniczyli w wykopkach, które zorganizowali Państwo Ewelina i Waldemar Myszk. Podczas pracy dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Następnie wszyscy piekli kiełbaski i skosztowali pieczonych w ognisku ziemniaków, a później w szkole próbowali placków ziemniaczanych. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek.

Dziękujemy serdecznie Państwu E. W. Myszk oraz Pani J. Walkusz.

• Jadłospis 24.10.-28.10.2022 r.

• ​​​​​Szanowni Rodzice,

przypominam o konieczności zgłaszania nieobecności maksymalnie do 8.30 danego dnia.

Informuję również, że istnieje możliwość dofinansowania lub refundacji obiadów przez OPS Cewice. Kryteria dochodowe na dofinansowanie w 100% to 900,00 zł netto na osobę, refundacja w 50% to 1 200,00 zł na osobę. Dodatkowo w rodzinie musi występować dysfunkcja jak np. bezrobocie, niepełnosprawność, wielodzietność).

Patrycja Klasa

Jadłospis z uwzględnieniem sładu i alergenów: jadlospis_szczegolowy_24.10.-28.10.pdf​​​​​​​

• KONKURS MATEMATYCZNY

• 20 października uczniowie z klasy VII i VIII wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego, którego organizatorem był Pomorski Kurator Oświaty. Klasę siódmą reprezentowali: Hubert Kolka, Kamil Młyński i Filip Pipka, natomiast klasę ósmą: Wiktoria Formela, Jan Kwidziński oraz Zofia Walkusz. Najlepszy wynik uzyskał Jan Kwidziński.Gratulujemy!

• LEKCJA KLEKSOGRAFII

• Uczniowie klasy IV, zainspirowani lekturą J. Brzechwy, wzięli udział lekcji kleksografii. Na j. polskim czwartoklasiści przenieśli się w świat fantazji i uczyli się obchodzenia z atramentem. W trakcie zajęć tworzyli własne kleksy i układali do nich krótkie historie. Wszystkim bardzo podobały się takie niecodzienne lekcje.

• WYCIECZKA KLASY VII

• W październiku uczniowie klasy siódmej, w ramach przygotowywania do wyboru kierunku kształcenia i zawodu, wybrali się na dwa spotkania z przedsiębiorcami. Wychowankowie zapoznali się z działalnością firmy budowlanej, której właściciel opowiedział o swojej pracy oraz pokazał im park maszyn. Uczniowie zaznajomili się także z pracą fryzjera. Ku zaskoczeniu i zadowoleniu siódmoklasistów pani Monika udostępniła zainteresowanym stanowiska pracy, by osobiście spróbowali swoich sił w zawodzie fryzjera. Na zakończenie na uczniów czekały atrakcje w postaci ogniska, pizzy oraz wspólnej integracji na placu zabaw zainicjowane i zasponsorowane przez Państwa Monikę i Piotra Kolka, za co serdecznie dziękujemy!

• DZIEŃ PAPIESKI

• Obchodom tegorocznego XXII Dnia Papieskiego przyświecało hasło „BLASK PRAWDY” (Veritatis Splendor). To tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. W niedzielę, 16 października  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele parafialnym montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie św. Jana Pawła II, podczas którego zwrócili uwagę na najważniejsze wartości  chrześcijańskie. Również tego dnia dzieci, które brały udział w konkursach poświęconych naszemu wielkiemu Rodakowi, otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Organizator konkursów serdecznie dziękuje tegorocznym sponsorom: p. Iwonie Mielewczyk - dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łebuni oraz ks. proboszczowi Tomaszowi Zimnemu za ufundowanie nagród.

• WYSTĘP Z OKAZJI DEN

• Wyjątkowy występ ucznia klasy II Wiktora Mroska dla wszystkich świętujących w tym dniu  pracowników oświaty.

• KONKURSY O ŚW. JANIE PAWLE II

• W tygodniu poprzedzającym obchody Dnia Papieskiego w szkole odbyły się konkursy poświęcone osobie św. Jana Pawła ll. Dzieci z kl.l - lll wykonały prace plastyczne ,,Jan Paweł ll w oczach dzieci":

kl.I: Jan Maszota - Im., Wojciech Wenta- IIm.

kl.II: Wiktor Wenta - Im., Bartłomiej Wos - IIm.

kl.III: Katarzyna Mielewczyk - Im., Michalina Mielewczyk - IIm., Marcelina Mielewczyk - IIIm.

Natomiast uczniowie z kl.lV - Vlll uczestniczyli w konkursie wiedzowym ,,Życie i pontyfikat św. Jana Pawła ll":

kl.VII: Aleksandra Szlonszkiewicz - Im.

kl.VIII:Jan Kwidziński - Im., Wiktoria Formela - IIm., Zofia Walkusz - wyróżnienie.

Podsumowanie i wręczenie nagród w Dniu Papieskim, tj. 16 października, w kościele parafialnym w Łebuni o godz. 15.30.