• WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

• W ramach wizytacji kanonicznej w dniu 29 września naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj, który na spotkanie przybył w towarzystwie proboszcza naszej parafii księdza Tomasza Zimnego i diakona Zbigniewa Machnikowskiego. Uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania Jego Ekscelencji. Po oficjalnym powitaniu goście, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły obejrzeli montaż słowno - muzyczny i wysłuchali wzruszających pieśni i piosenek religijnych. Ksiądz Biskup skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Wskazał mocną wiarę, jako element konieczny na drodze do prawdziwego szczęścia. Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani otrzymali pasterskie błogosławieństwo, a na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami naszej placówki. Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie. Ksiądz Biskup wniósł w mury szkoły wiele ciepła, życzliwości i radości.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie świata”. Głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej i zmiana nawyków w codziennym życiu. Dzieci sprzątały teren wokół Orlika, placu zabaw oraz pobocza dróg. Uczniowie byli bardzo zadowoleniz efektów swojej pracy.

• Jadłospis 26.09.-30.09.2022 r.

• Szanowni rodzice, przypominam o konieczności zgłaszania nieobecności dzieci korzystających ze stołówki szkolnej do godz. 8.00 w dniu wydawania posiłku. Zgłoszenia można dokonywać osobiście w sekretariacie lub telefonicznie tel. 59 8611295 lub  609 813 458.

Pozdrawiam Patrycja Klasa

Jadłospis z uwzględnieniem alergenów: jadlospis_szczegolowy_26.09.-30.09.2022_r..pdf​​​​​​​

• W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

• 19 września uczniowie kl.III wybrali się do szkolnej biblioteki.  Akcja pod hasłem ,,Książka oknem na świat” jest kontynuacją działań podjętych w ubiegłym roku szkolnym. Trzecioklasiści w dalszym ciągu doskonalą umiejętność czytania i w tym celu systematyczne korzystają ze szkolnego księgozbioru. Podczas ostatniej wizyty pani bibliotekarka wskazała uczniom, po jakie książki warto sięgnąć. Tym razem największą popularnością cieszyła się lektura  Ł. Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada o prawdziwych losach misia Wojtka, czworonożnego przyjaciela armii Andersa.  Na zakończenie uczniowie otrzymali drobny upominek oraz założyli klasowe czytadełka.

• EDUKACJA PRZYRODNICZA

• 16 września uczniowie klasy III wyruszyli na wycieczkę w poszukiwaniu roślin okopowych. Na polu u Państwa Anny i Tomasza Mielewczyk mieli okazję motyką kopać ziemniaki, a następnie samodzielnie przygotowali z nich frytki. Mimo nie najlepszej aury, w ,,Zapiecku”  panowała radosna atmosfera, a frytki wszystkim bardzo smakowały.

• WYBORY W KLASIE III

• W dniu 16 września w klasie trzeciej odbyły się wybory do samorządu klasowego. Uczniowie na kartach do głosowania wypisali imiona i nazwiska kandydatów i wrzucili kartki do urny. Następnie komisja na czele z wychowawcą podliczyła głosy. Najwięcej głosów uzyskała Katarzyna Mielewczyk, jednak zrezygnowała z roli gospodarza, a zgodziła się podjąć funkcję skarbnika. Gospodarzem klasy została Amelia Sycha, natomiast zastępcą Wiktor Maszota.  Gratulujemy!

• WIZYTA  KLASY II W BIBLIOTECE
          • WIZYTA KLASY II W BIBLIOTECE

• 9 września uczniowie klasy II wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której poznali autorów lektur szkolnych. Drugoklasiści dowiedzieli się, jak chronić książki i w jaki sposób naprawić zniszczone egzemplarze. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali od Pani bibliotekarki wielofunkcyjne zakładki oraz opaski odblaskowe i wypożyczyli książki. Największą popularnością cieszyły się lektury dla kl. II.

• Jadłospis 12.09. - 16.09.2022 r.

• Przypominam o zgłaszaniu nieobecności dzieci do godz. 8.00 w dniu wydawania posiłku. Jeśli rodzic nie zgłosi nieobecności nie będzie możliwości odliczenia obiadu w kolejnym miesiącu.

Jeśli rodzice mają pytania dotyczące układania jadłospisów i chcą zapoznać się z wymogami, które szkoła musi spełniać, zapraszam serdecznie do kontaktu ze mną w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-12.00.

Pozdrawiam Patrycja Klasa

• Jadłospis 05.09.- 09.09.2022 r.

• Obiady wydawane będą od 5-tego września, koszt obiadu wynosi 7,00 zł/dzień, całkowity koszt we wrześniu wynosi 140,00 zł. Proszę zapisywać dzieci na obiady osobiście w sekretariacie, SMS-owo pod nr telefonu 609813458 lub telefonicznie pod nr telefonu 598611295.