• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Łebuni przez cały rok szkolny uczestniczyły w cyklu spotkań „Poznajemy zawody naszych rodziców i znajomych''. Swoją obecnością zaszczycili nas pp.: Adrian Wenta, Justyna Czaja, Wiesław Pipka, Radosław Wroński, Mirosław Myszk, Mariola Labuda, Marcin Szuta, Aneta Głodowska, Monika Kolka, Karolina Syldatk, Karolina Danielewska, Anna Mielewczyk, Danuta Sulkowska, Władysław Myszk, Małgorzata Kita, Wiesława Mielewczyk. Dzieci poznały m.in. specyfikę pracy Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku oraz nazwy maszyn niezbędnych do wykonywania prac drogowych. W czasie spotkania z fryzjerem najmłodsi wychowankowie uczestniczyli w projektowaniu fryzur. Dzięki p. Justynie Czaja dzieci poszerzyły swoją wiedzę o kontynentach. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło ozdabianie drzewka świątecznego bombkami wykonanymi na szydełku przez jedną z mam. Chłopcom bardzo podobało się spotkanie ze strażakami OSP Łebunia, w czasie którego poznali obowiązki strażaków oraz dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt strażacki w czasie akcji ratowniczych. Dzieci  odwiedziły również pracowników kuchni oraz SPA Pałacu Łebunia, a dzięki zaangażowaniu p. Anety Głodowskiej nauczyły się sznurować i wiązać obuwie. Ponadto przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy rolnika, przyglądały się zwierzętom znajdującym się w gospodarstwie domowym.  Atrakcją było zbieranie jaj z kurnika. Dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa w Cewicach dzieci poznały pracę leśnika, a po pogadance sadziły drzewka. Za sumienną pracę wszyscy otrzymali  medale.

Cykl spotkań zakończyła impreza integracyjna połączona z zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu. Na przedszkolaki czekały lody i inne smakołyki.

Wychowawczyni Katarzyna Cierocka serdecznie dziękuje wszystkim  zaangażowanym rodzicom oraz instytucjom za uatrakcyjnianie zajęć i ogromne wsparcie w realizacji zaplanowanych działań dydaktyczno-wychowawczych.

• LEKCJE J. POLSKIEGO DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

• Pięcioro uczniów z ogarniętej wojną Ukrainy kontynuowało naukę w naszej szkole. Kateryna, Oksana, Yana, Mariia i Illia pilnie uczęszczali na lekcje j. polskiego, które prowadziły p. Hanna Julke i p. Dorota Lange. Za pilność i sukcesy w nauce uczniowie otrzymali dyplomy oraz "piernikowe" ordery.

• CIEKAWE SPOTKANIE

• 15 czerwca uczniowie klas I i II spotkali się p. Adrianem Wentą - dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się, jaki jest zakres działań instytucji, w której pracuje p. Wenta. Uczniowie mieli  okazję zobaczyć fotografie maszyn budowlanych, dzięki którym powstają nowe odcinki dróg. Pan Adrian przygotował i przeprowadził krótki test wiedzowy dotyczący znaków drogowych. Na koniec spotkania dzieci mogły zobaczyć z bliska auto służbowe, w którym były bardzo ciekawe rzeczy m.in. kask budowlany czy koło pomiarowe. Uczniowie otrzymali również upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. Wychowawcy serdecznie dziękują p. Adrianowi za poświęcony nam czas i możliwość spotkania.

• TANECZNE OSIĄGNIĘCIA WIKTORA

• Wiktor Mrosk - uczeń klasy I - ma wielki talent, o którym nie wszyscy wiedzą. Chłopiec od ponad 2 lat należy do Agencji Artystycznej Bravo w Lęborku. Od początku nasz pierwszoklasista wykazywał się ogromnymi zdolnościami tanecznymi i w swojej kategorii wiekowej zdobywał pierwsze miejsca. Taniec hip hopowy, w jakim specjalizuje się Wiktor jest dla niego bardzo ważny. Nawet w okresie pandemii chłopiec uczestniczył m.in. w XII Ogólnopolskim e-festiwalu tańca „E-dance”, podczas którego zajął I miejsce. Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł zachęci innych uczniów do zaprezentowania swoich talentów i podzielenia się nimi na stronie internetowej naszej szkoły. Wiktorowi gratulujemy!

• NA FARMIE ALEXA

• Uczniowie klasy 0, I i II odwiedzili Farmę Alexa – Park Rozrywki w Charbrowie. To miejsce od początku zachwyciło nasze dzieci, które Zwiedziły Kozowo, gdzie mieszkały owce, Królikowo - dom Alexa i Mili, a także poznały Kirowca K700 - traktor do zadań specjalnych oraz kombajn. Ogromną radość  uczniom sprawiła przejażdżka po polu traktorem Ride. Prawdziwą niespodzianką było spotkanie z Alexem, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. To był dzień pełen wrażeń.