• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 30 marca w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbył się I etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Wrońska, Ewa Sycha, Hubert Walkusz, Michał Wiśnik, Zuzanna Jaszczak i Jan Kwidziński. Konkurs składał się z części pisemnej oraz ustnej. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Nadia Wrońska z kl.III i Zuzanna Jaszczak z kl.VII. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody.

Laureatkom gratulujemy i trzymamy kciuki!

• PRZEMOC JEST ZŁEM - KONKURS PLASTYCZNY

• 24 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Przemoc jest złem, z którym możesz wygrać”. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy szkolnego pedagoga - p. Agnieszki Kowalczuk, przy współpracy i wsparciu finansowym GOPS oraz GZI w Cewicach.

Celem konkursu było:

- przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i rodzinie;

- uwrażliwienie na problem przemocy, zwrócenie uwagi na symptomy zachowań nieakceptowanych społecznie, na sytuacje, które powinny budzić niepokój;

- podnoszenie świadomości uczniów na temat negatywnych wzorców występowania w środowisku szkolnym i rodzinnym;

- kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne, zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, pobudzanie kreatywności uczniów.

Komisja, oceniająca prace plastyczne, miała trudne zadanie. A oto wyniki:

Kategoria klas 0-III:

I miejsce- Wiktoria Wenta, kl. III

II miejsce- Katarzyna Mielewczyk, kl. II

III  miejsce- Natalia Mielewczyk, OP

Wyróżnienia: Luiza Wicher - kl. III oraz Julia Biernat - kl. III

Kategoria klas IV-VIII:

I miejsce- Maria Tarnowska, kl. IV

II miejsce- Ewa Sycha, kl. IV

III miejsce- Emilia Wenta, kl. V

Wyróżnienia: Aleksandra Szlonszkiewicz – kl.VI, Alicja Rappel – kl. VI, Nikola Brzeska – kl. IV

Nagrody za udział otrzymali: Bartosz Barzowski – kl. VI, Lena Rzymczyk – kl. VI, Julia Wenta – kl. VII.

Pani A. Kowalczuk dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu, a nagrodzone prace można podziwiać na korytarzu szkolnym.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniach 21-23 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Robert Nikiel - franciszkanin z Pakości.

Program rekolekcji:

poniedziałek (21.03.):10.15 - 11.30 nauka rekolekcyjna, śpiew, Droga Krzyżowa;

wtorek (22.03.): 10.15 - 11.30 nauka rekolekcyjna, śpiew, Spowiedź św.;

środa (23.03.): 10.15 - 11.30 nauka rekolekcyjna, śpiew, Msza św.

• WITAJ WIOSNO!

• Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej oraz piątoklasiści wybrali się na wycieczkę, by wspólnie pożegnać zimę i przywołać upragnioną wiosnę. Uczniowie klasy drugiej wykonali ze słomy, starych tkanin i patyków kukłę - Marzannę, która symbolizuje kończącą się zimę. W czasie wyprawy uczniom udało się znaleźć sporo zwiastunów wiosny. Na drzewach i krzewach dzieci dostrzegły pąki, a na leśnej polanie pierwsze wiosenne kwiaty. Z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do szkoły.

• MALI KONSTRUKTORZY

• Wyjatkową pomysłowością wykazali się na zajęciach uczniowie kl.II. Z kartonowych pudełek i papieru stworzyli niezwykłe roboty, które posłużyły dzieciom do zabawy.

• WOŚP

• Uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w 30. jubileuszowym finale WOŚP. Tegoroczny cel był wyjątkowy, bo Fundacja po raz pierwszy zbierała środki dla okulistyki dziecięcej. Dzięki zaangażowaniu p. Małgorzaty Bizewskiej nasza szkoła zasiliła konto WOŚP kwotą 986,57 zł. Dziękujemy!!!