• Jadłospis 02.01. - 05.01.2023 r.

• Szanowni Rodzice.

Uczniowie, którzy korzystali ze stołówki szkolnej zostają automatycznie zapisani na obiady od stycznia. Jeśli dziecko chce zapisać się na obiady lub zrezygnować z obiadów należy to zgłosić w sekretariacie szkoły telefonicznie lub osobiście do dnia 02.01.2023 r.

Koszt obiadu w styczniu wynosi 77,00 zł (11 dni x 7,00 zł)

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

• Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania.

Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk

- życzą Dyrekcja oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Łebuni.

• SZKOLNE WYCIECZKI

• W listopadzie i grudniu uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w targach edukacyjnych szkół ponadpodstawowych zorganizowanych w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku oraz odwiedzili 44 Bazę Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach. Wychowankowie na targach zapoznali się m.in. z ofertą szkół ponadpodstawowych i odbyli spotkania z pracodawcami kilku firm z powiatu lęborskiego. Podczas zwiedzania jednostki wojskowej zapoznali się ze specyfiką pracy żołnierzy, ich zadaniami, obejrzeli wyposażenie jednostki, a także mieli okazję wypróbować swoich sił na profesjonalnym symulatorze lotów. Ponadto w listopadzie uczniowie uczestniczyli w prelekcji Łukasza „Bacy” Backiela pt. „W pułapce złudzeń”, która dotyczyła zagrożeń związanych z narkotykami, dopalaczami, alkoholem i przemocą.

• W MUZEUM DE JA VU

• 12 grudnia odbyła się wycieczka autokarowa dla klas 0-3 do Muzeum Iluzji i Złudzeń Optycznych DE JA VU w Gdańsku. Najmłodsi uczniowie zobaczyli tu eksponaty interaktywne, fizyczne, optyczne oraz cyfrowe. Zajęcia w pomieszczeniach tematycznych wprawiły każdego w niemały zawrót głowy i zapewniły mnóstwo edukacyjnej zabawy.

• Jadłospis 12.12.-16.12.2022 r.

• Szanowni Rodzice, bardzo proszę o uregulowanie płatności za obiady w poniedziałek 12.12.2022 r. Przypominam również, że po dokonaniu wpłaty nie ma możliwości odpisywania uczniów z obiadów. Do 20 grudnia należy ponownie składać wnioski do OPS Cewice o dofinansowanie obiadów w 2023 roku.

• SZKOLNE MIKOŁAJKI

• 6 grudnia do naszej szkoły przybył św. Mikołaj, który obdarował dzieci dużą ilością pozytywnej energii, słodkościami i upominkami. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment ich rozpakowania. Mikołaju, dziękujemy i do zobaczenia!

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Na początku grudnia uczniowie klasy ósmej pisali próbny egzamin z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego i j. rosyjskiego.  Egzamin mial na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności, które ósmoklasiści opanowali już w stopniu zadowalającym oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

• OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

•  3 grudnia uczniowie klas IV- VIII obejrzeli w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku spektakl teatralny na podstawie książki Charlesa Dickensa pt.  „Opowieść wigilijna”.   Czas Świąt Bożego Narodzenia sprzyja refleksji na tematy najważniejsze, a sztuka ta właśnie podejmuje nurtujące nas  problemy. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem gry aktorskiej i nietypowego sposobu przekazania historii starego skąpca - Ebenezera Scrooge’a. Ten wieczór zdecydowanie należy zaliczyć do udanych!

• SPORTOWY TALENT - PLEBISCYT

• Uczeń naszej szkoły - Wiktor Mrosk -  bierze udział w plebiscycie "Sportowy Talent 2022" w kategorii "Taniec hip hop". Każdy z nas może wesprzeć Wiktora wysyłając sms o treści: GNJ.31 na nr 7303 lub klikając w link: https://dziennikbaltycki.pl/p/kandydat/wiktor-mrosk%2C3235113/

Wiktorowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

• WYCIECZKA DO BĘDOMINA

• 2 grudnia uczniowie klasy IV i VI udali się na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej przybliżającej sylwetkę autora "Mazurka Dąbrowskiego" - Józefa Wybickiego oraz poznali historię powstania naszego hymnu narodowego. Podczas warsztatów uczestnicy wycieczki odwiedzili także pomnik pięciometrowego orła, którego rozłożone skrzydła powstały z 248 ostrzy starych kos. W programie wycieczki była również wizyta w kinie Remus w Kościerzynie oraz w pizzerii. Wspólny wyjazd dostarczył naszej młodzieży mnóstwo wrażeń i wiele radości.

• Jadłospis 05.12.-09.12.2022 r.

• Szanowni Rodzice,

w grudniu koszt obiadu wynosi 112,00 zł, bardzo proszę o terminową wpłatę. Informuję również, że odpisy dokonywać można tylko do 10- tego grudnia. Jeśli macie Państwo jakieś planowane nieobecności uczniów w grudniu bardzo proszę zgłaszać je przed dokonaniem płatności.

Patrycja Klasa

Szczegółowy jadłospis z wykazem gramatur i alergenów: MENU_FOR_PARENTS_5023_1671530230.pdf