• SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE
          • SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

          • 14 czerwca w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa, którzy przygotowali dla uczniów trzy spektakle profilaktyczne: "Tajemniczy skrzat" dla OP i klas I-III, "Przesłuchanie dla uczniów kl. IV-VI oraz "Rodzinny dramat"  dla najstarszych uczniów. Przedstawienia poruszały tematykę dot. profilaktyki zachowań ryzykownych, edukacji zdrowotnej, kształtowania postaw społecznych, wdrażania kultury, właściwych norm i wzorców zachowań. Spektakle bardzo się podobały dzieciom, toteż chętnie i aktywnie włączyły się do zabawy. 

        • WYCIECZKA- KARPACZ-ZŁOTY STOK-WAŁBRZYCH-WROCŁAW
          • WYCIECZKA- KARPACZ-ZŁOTY STOK-WAŁBRZYCH-WROCŁAW

          •          Po trudach związanych z egzaminem ósmoklasisty, wyruszyliśmy w sześciodniową wycieczkę po Polsce. Dzień pierwszy przeznaczony był na dojazd, zakwaterowanie oraz zwiedzanie Parku i Dworu w Bukowcu koło Karpacza. W drugim dniu podróży uczniowie zapoznali się z historią Świątyni Wang i wyruszyli na szlak turystyczny, by zdobyć Śnieżkę pod opieką doświadczonego przewodnika GOPR. Na początku wyprawy trasa była łatwa, ale im wyżej - warunki stawały się coraz trudniejsze. Dzielnie kroczyliśmy naprzód, a dobre humory nie opuszczały nikogo. W końcu udało się zdobyć Śnieżkę!

                   Kolejny dzień to były tylko przyjemności (chociaż trudno było się ruszać, bo nogi trochę bolały), odkrywaliśmy szlaki tajemniczych podziemi i kopalni. Jako pierwszą odwiedziliśmy Kopalnię złota w Złotym Stoku, tam poznaliśmy jej historię i tajemnice. Staliśmy się uczestnikami „gorączki złota”, które własnoręcznie wypłukiwaliśmy. Widzieliśmy podziemny wodospad, jechaliśmy podziemnym tramwajem. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy osadę górniczą, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1 (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) ). Można było przejechać repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda da Vinci. Wizyta w Chacie Kata złotostockiego kończy zwiedzanie.

                     Następnie przejechaliśmy do Wałbrzycha, gdzie zwiedziliśmy Zamek Książ i jego podziemia. To przepiękna budowla otoczona lasami. Jego dzieje były burzliwe: ulegał zniszczeniom, był odbudowywany i przebudowywany. Najsłynniejszą postacią zamieszkującą ongiś zamek, z którą wiążą się legendy i niesamowite opowieści, bez wątpienia była Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, czyli Księżna Daisy. Jej historię opowiadał turystom przewodnik. Tajemnicą osnute są zwłaszcza podziemia Zamku Książ. Według jednych teorii miał tutaj powstać schron lub też podziemny kompleks, w którym planowano prowadzić prace nad bronią atomową lub fabryką sprzętu wojskowego. Podziemia wydrążone 50 metrów pod zamkiem Książ w 2019 roku zostały po raz pierwszy udostępnione turystom.

                    Kolejne dwa dni spędziliśmy we Wrocławiu, tam odwiedziliśmy ZOO i AFRYKARIUM, które zrobiło na nas duże wrażenie. W związku z tym, że był to 01.06. to poszliśmy na prawdziwą włoska pizzę, a następnie uczestniczyliśmy w koncercie fontann multimedialnych. Przedostatniego dnia zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem i fotografowaliśmy napotkane krasnale. Odwiedziliśmy Uniwersytet Wrocławski, tam zobaczyliśmy przepięknie zdobioną salę Leopoldina i weszliśmy na wieżę matematyczną, aby podziwiać panoramę miasta. Przed wyjazdem udaliśmy się jeszcze do multikina na seans filmowy.

                 Zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyliśmy szóstego dnia w drogę powrotną, by bezpiecznie dojechać do domu. To był czas pełen niezapomnianych wrażeń!

        • WYCIECZKA DO GDAŃSKA
          • WYCIECZKA DO GDAŃSKA

          • Z okazji Dnia Dziecka wychowawcy klasy IV i VI zorganizowali dla uczniów wycieczkę do Gdańska. Po wspaniałych zabytkach miasta oprowadził nas przewodnik. Dzieci zobaczyły: Ratusz Starego Miasto, pomnik Heweliusza,  Bramę Wyżynną, Dwór Artusa, mury miejskie, Złotą Bramę, słynną ulicę Długą, Dom Uphagena, Długi Targ, fontannę Neptuna, Wielką Zbrojownię, Zieloną Bramę, Wyspę Spichrzów, ul. Mariacką i kościół Mariacki oraz słynny Żuraw. Kolejnym punktem programu był rejs galeonem po Zatoce Gdańskiej i spacer po Półwyspie Westerplatte – miejscu rozpoczęcia II wojny światowej. Wycieczkę zakończyliśmy przy pomniku Obrońców Wybrzeża. Pogoda dopisała, więc wróciliśmy bardzo zadowoleni. To był dzień pełen wrażeń! 

        • KREATYWNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • KREATYWNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • Uczniowie klas II-VII podczas lekcji języka angielskiego korzystali z gogli VR. Celem zajęć było zapoznanie wychowanków z nowoczesną technologią. Okulary VR zapewniły uczniom niesamowite przeżycia. Szóstoklasiści mogli wykazać się także swoją wiedzą oraz umiejętnościami językowymi podczas lekcji gotowania. W trakcie zajęć uczniowie utrwalali i poszerzali wiedzę związaną z żywieniem, artykułami spożywczymi, posiłkami, zakupami oraz usługami w j. angielskim. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

        • WYCIECZKA SIÓDMOKLASISTÓW
          • WYCIECZKA SIÓDMOKLASISTÓW

          • 18 maja uczniowie klasy VII wybrali się z opiekunami na wycieczkę do Aquacentrum  w Redzie. Na początku siódmoklasiści obejrzeli seans filmowy w kinie 7D ze specjalnymi efektami tj. wiatr, woda, dotyk, dym, ruchome fotele, itp. Filmy oglądali w specjalnie przeznaczonych do tego okularach, co sprawiło, że mogli poczuć się jak uczestnicy danej scenerii. Kolejną atrakcją była Strefa Wirtualnej Rzeczywistości (Planeta VR), umożliwiająca niesamowite przeżycia w goglach dających obraz 360 stopni, gdzie nasze rzeczywiste ruchy mają odzwierciedlenie w wybranej przez nas grze lub przeżyciu. Uczniowie odwiedzili także Akademię Driftingu, w której pod bacznym okiem instruktora prowadzili pojazdy, ucząc się przy tym używania hamulca ręcznego czy pokonywania zakrętów bokiem. Następnie siódmoklasiści udali się na ogromny plac zabaw składający się z tuneli, labiryntów, trampoliny oraz kącika kreatywności. Wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych.