• NA GWIZDÓWCE

• W przepiękny, przedostatni dzień września uczniowie klasy VII wybrali się do ośrodka wypoczynkowego "Na Gwizdówce". Przez półtorej godziny siódmoklasiści mieli okazję zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji podczas gry w kręgle czy bilard. Niektórzy mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami! Serdecznie dziękujemy p. Pawłowi i p. Lidii za pomoc w organizacji naszego wyjazdu.

• WSPÓLNE ŚNIADANIE

• ,,Zdrowo się odżywiamy i o dobrą formę dbamy" to hasło akcji promującej zdrowe nawyki żywieniowe. W dniach 26 - 27 września podczas przerwy śniadaniowej nasi uczniowie mogli przygotować sobie pyszne i zdrowe kanapki.

• WYBORY DO SAMORZADU SZKOLNEGO

• W ostatnim tygodniu września odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła oraz debata, w czasie której kandydaci odpowiadali na wylosowane pytania. Po emocjonujących wystąpieniach przyszedł czas na wybory! W tajnym głosowaniu uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza. Przewodniczącym SU został Michał Wiśnik z kl.VII, a zastępcą Emilia Wenta również z kl.VII. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Wrzesień to miesiąc, w którym nasza szkoła włącza się w akcję "Sprzątania Świata". Jest to aktywna forma edukacji ekologicznej, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.🌍🌍🌍 W dniach 17- 21 września nasi uczniowie z zapałem wyruszyli na wielkie sprzatanie najbliższej okolicy. 🧍‍♀️🧍‍♂️🧍🧍‍♀️

• W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

• Uczniowie kl.III mieli okazję przenieść się do świata książek podczas wizyty w szkolnej bibliotece. To było prawdziwe odkrywanie skarbów!

• KATECHEZA W KL.III

• "Jesteśmy spod znaku krzyża" - pod takim hasłem klasa III prezentowała na katechezie swoje prace. Było wyjątkowo twórczo!

• WYCIECZKA DO OSKOWA

• 12 września klasy V i VII udały się na wycieczkę do Oskowa, gdzie znajduje się największa na świecie replika konia trojańskiego. W Faktorii rzymskiej uczniowie poznali historię i tradycje legionów rzymskich,  zapoznali się  z umundurowaniem oraz wyposażeniem dawnego legionisty. Największą atrakcją było wejście do liczącego 610 metrów labiryntu mitycznego Minotaura. Dzieci weszły także na wieżę widokową będącą repliką konia trojańskiego oraz wzięły udział w turnieju łuczniczym. Pobyt w Faktorii zakończył się wspólnym posiłkiem. Był to bardzo ciekawy wyjazd.

• KONCERT WERONIKI KORTHALS

• Uczniowie z kl. IV – VIII wzięli udział w koncercie Weroniki Korthals, która zawitała do Lęborka na zaproszenie Zrzeszenia Kaszubko-Pomorskiego. Pani Weronika jest wokalistką, kompozytorką, dyrygentką oraz animatorką kultury. Tworzy i śpiewa piosenki w j. kaszubskim. W czasie koncertu, który odbył się w kinie Fregata, usłyszeliśmy m.in. piosenki wokalistki z jej ostatniej płyty NORDA  oraz wcześniejsze hity: Welewetka, Kaszebsczé jezora, Mówiã: Kaszëbë. Takie akcje z pewnością pomagają w rozwoju języka kaszubskiego wśród lokalnej społeczności. Dziękujemy wójtowi Gminy Cewice za umożliwienie nam udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Mamy wspaniałą okazję, by wesprzeć naszą szkołę w akcji "Szkoły pełne talentów" organizowanej przez sklep Lidl. To proste! Podczas zakupów w Lidlu na kwotę 50zł odbierzcie kupon "Talenciak". Każdy "Talenciak" przekłada się na prawdziwe wsparcie dla naszej społeczności szkolnej!  Dołączcie do wydarzenia i pomóżcie nam osiągnąć nasze cele! Akcja trwa do 5.11.2023 r.