• DZIEŃ ZDROWEJ KANAPKI

• 3 listopada nasi uczniowie przygotowywali pyszne śniadanie w ramach Dnia Zdrowej Kanapki. Przy okazji dzieci dowiedziały się, jak ważne w diecie są warzywa oraz ilu cennych witamin i mikroelementów dostarczają.

• BIWAK KL. VII

• Noc z 28 na 29 października uczniowie klasy siódmej postanowili spędzić w szkole. Na siódmoklasistów czekało wiele atrakcji. Czas upłynął wszystkim na rywalizacji w grach, tańcach, zabawie w chowanego, malowaniu i wydrążaniu dyń, przygotowywaniu pizzy czy zajęciach na sali gimnastycznej. Najbardziej emocjonującym punktem były wieczorne podchody, doskonalące umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim. Biwak z pewnością można zaliczyć do udanych!

• PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

• W ostatnich dniach października dzieci pod opieką wychowawców odwiedzały miejsce spoczynku swoich bliskich. Spacer alejkami cmentarza wprowadził uczniów w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach, których już z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na grobach bliskich oraz w miejscu upamiętniającym ofiary "Marszu śmierci".

Uczniowie poznali także tradycje i zwyczaje związane z Uroczystością Wszystkich Świętych. Dbali również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

• LEKCJA KLEKSOGRAFII

• Uczniowie klasy IV, zainspirowani lekturą J. Brzechwy, wzięli udział lekcji kleksografii. Na j. polskim czwartoklasiści przenieśli się w świat fantazji i uczyli się obchodzenia z atramentem. W trakcie zajęć tworzyli własne kleksy i układali do nich krótkie historie. Wszystkim bardzo podobały się takie niecodzienne lekcje.