• POLA NADZIEI - DWA ŚWIATY

• "DWA ŚWIATY” to akcja charytatywna na rzecz Kartuskiego Hospicjum Caritas. W niedzielę, 2 października uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu zbierali do puszek środki na ten cel. Dzięki zaangażowaniu parafian udało się zebrać 1091,50zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli to piękne dzieło.

• PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

• Uczniowie klasy I wybrali się do biblioteki szkolnej. Podczas wizyty Pani bibliotekarka wskazała dzieciom ciekawe książki i lektury dla klasy I. Wszyscy otrzymali upominki i zostali pasowani na czytelników.

• ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

• We wrześniu uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, które miały na celu przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń. Podczas warsztatów, które poprowadziła wychowawczyni - p. Krystyna Klinkosz, drugoklasiści nauczyli się wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratowniczych oraz wykonywania prostych czynności na wypadek konieczności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, układać ją w pozycji bocznej ustalonej, ćwiczyli też na fantomach zasady resuscytacji. Wszyscy zapamiętali, że należy wykonywać 30 uciśnięć klatki piersiowej na zmianę z dwoma oddechami ratowniczymi. Dzięki takim zajęciom, dzieci nabyły  umiejętności, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W każdej klasie podczas lekcji z wychowawcą na chłopców czekały niespodzianki. Były życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek.

Wszystkim Chłopakom z okazji ich święta jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

• WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

• W ramach wizytacji kanonicznej w dniu 29 września naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj, który na spotkanie przybył w towarzystwie proboszcza naszej parafii księdza Tomasza Zimnego i diakona Zbigniewa Machnikowskiego. Uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania Jego Ekscelencji. Po oficjalnym powitaniu goście, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły obejrzeli montaż słowno - muzyczny i wysłuchali wzruszających pieśni i piosenek religijnych. Ksiądz Biskup skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Wskazał mocną wiarę, jako element konieczny na drodze do prawdziwego szczęścia. Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani otrzymali pasterskie błogosławieństwo, a na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami naszej placówki. Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie. Ksiądz Biskup wniósł w mury szkoły wiele ciepła, życzliwości i radości.