• Kwiecień 2022

• Prima Aprilis

• 04.04.2022
            • Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

Nie tylko ludzie potrzebują ciepła domowego ogniska. Także zwierzęta przywiązują się do miejsc, odczuwają brak schronienia, głód, zimno. W tym dniu pomyślmy o bezdomnych zwierzętach: zanieśmy karmę do schroniska, przygarnijmy psiaka z ulicy. Nagroda to bezgraniczna wdzięczność.

• 04.04.2022
            • Dzień Marchewki

Dzień Marchewki (International Carrot Day) przypada 4 kwietnia - to święto, które ma zachęcać do spożywania tego smacznego i zdrowego warzywa. Pierwsze obchody odbyły się w 2003 roku.

• 06.04.2022
            • Światowy Dzień Sportu

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

• 07.04.2022
            • Światowy Dzień Zdrowia

Tylko w chorobie ceni się zdrowie, mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia jest więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm.

• 12.04.2022
            • Dzień Czystych Okien

W to święto tylko jedna rzecz przychodzi nam do głowy, by je odpowiednio uhonorować – oczywiście umyć okna!

• 13.04.2022
            • Dzień Scrabble

W kalendarzu świąt nietypowych nie mogło zabraknąć tej kultowej gry, wymyślonej przez Alfreda Buttsa w 1931 roku. Jej ogromną popularność potwierdza choćby fakt, że organizuje się mistrzostwa świata w Scrabble. Tworzenie słów to świetna zabawa, dlatego dziś warto zagrać z rodzinką albo przyjaciółmi.

• 19.04.2022
            • Dzień Rowerowy

• 21.04.2022
            • Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji to czas, kiedy organizowane są różne wydarzenia propagujące nowoczesne oraz oryginalne rozwiązania. Szczególnie młodych ludzi warto zachęcać do używania wyobraźni i wymyślania nowych rzeczy. Tylko w ten sposób ludzkość będzie się cały czas rozwijać.

• 22.04.2022
            • Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się EKOfestyn, czyli ogólnopolski festiwal ekologii w największym plenerze świata czyli w Internecie. W ramach festiwalu uczniowie zapoznali się m.in. ze zmianami dotyczącymi klimatu, poprawną segregacją odpadów, dlaczego warto segregować odpady, jak postępować ze zużytymi bateriami.

• 25.04.2022
            • Światowy Dzień Pingwina

• 26.04.2022
            • Dzień Zgadywanki Co To Za Przedmiot

• 27.04.2022
            • Dzień Przebrania się za Wybraną Postać

• 29.04.2022
            • Międzynarodowy Dzień Tańca

Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień i dbać o kondycję fizyczną. Dziś obowiązkowo – tańce!