• Październik 2021/2022

• Dzień Koloru Zielonego

• 06.10.2021
            • Kredkobranie

W  środę zakończyło się Kredkobranie. Ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenie dawnej Rzeczypospolitej. Zebraliśmy wspólnie 231 artykułów papierniczych. Bardzo dziękujemy wszystkim klasom oraz uczniom i nauczycielom, którzy indywidualnie wspierali przebieg akcji.

• 08.10.2021
            • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

• 12.10.2021
            • Dzień Śmiesznej Koszulki

• 19.10.2021
            • Światowy Dzień Origami

Czy tworzyliście kiedykolwiek samoloty, stateczki czy żabki z papieru? Są to elementy japońskiej sztuki składania papieru Origami. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami, między innymi Origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu połączonych ze sobą małych elementów.

• 21.10.2021
            • Dzień Bez Skarpetek

To święto, które ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. A pomaga w tym chodzenie boso, które według specjalistów jest bardzo zdrowe. Aby przyłączyć się do obchodów, wystarczy więc nie zakładać skarpetek :)

• 27.10.2021
            • "PRZERWA NA CZYTANIE"

W środę, 27 października nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Liczbie Osób Czytających na Przerwie pt. "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Wzięli w nim udział  uczniowie z klas III - IV. Dzięki akcji można było przybliżyć młodym czytelnikom różnorodność księgozbioru szkolnej biblioteki oraz zachęcić do lektury. Pamiętajmy - czytanie wzbogaca!

• 27.10.2021
            • Pamięć o tych, którzy odeszli - odwiedzamy i porządkujemy miejsce pamięci poległych w czasie II wojny światowej.