• Marzec 2022

• 07.03.2022
            • Dzień Płatków Śniadaniowych

Dietetycy twierdzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek. Dzień Płatków Śniadaniowych to dobry czas, aby zmienić rutynę i zamiast kanapek sięgnąć po płatki kukurydziane. To danie z dodatkiem mleka jest niezwykle pożywne i dostarcza witamin oraz wapnia.

• 07.03.2022
            • Światowy Dzień Tenisa

• 08.03.2022
            • Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował dla Pań słodką niespodziankę.

• 15.03.2022
            • Dzień Piekarzy i Cukierników

Zawodowi cukiernicy i piekarze obchodzą swoje święto 15 marca, ponieważ w tym dniu przypada wspomnienie ich patrona – św. Klemensa. Dzięki nim możemy zajadać się smacznymi ciastami czy bułkami. Może warto dziś samemu coś upichcić?

• 16.03.2022
            • Dzień Pandy

Ten sympatyczny zwierzak, które widnieje na logo organizacji WWF, zagrożony jest wyginięciem. Powodem jest stopniowe ograniczanie obszarów na których żyje oraz niska rozrodczość. Dzień Pandy ma na celu pomóc przetrwać jej w świecie coraz bardziej zdominowanym przez ludzi i cywilizację.

• 17.03.2022
            • Dzień Św. Patryka

• 18.03.2022
            • Europejski Dzień Mózgu

• 21.03.2022
            • Międzynarodowy Dzień Poezji

To święto, które ustanowiło UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest zachęcanie do czytania poezji a nawet tworzenia własnych wierszy. Główne obchody Międzynarodowego Dnia Poezji odbywają się w Paryżu.

• 22.03.2022
            • Dzień Ochrony Bałtyku

• 22.03.2022
            • Międzynarodowy Dzień Foki

• 23.03.2022
            • Dzień Bez Plecaka

• 25.03.2022
            • Dzień Czytania Tolkiena

Tolkien to autor takich klasyków literatury jak „Władca Pierścieni” czy „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Podczas święta w bibliotekach i placówkach kulturalnych organizowane są ciekawe konkursy i eventy, np. znani czytają jego powieści.

W ramach Dnia Czytania Tolkiena Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów najważniejsze cytaty z Hobbita.

• 28.03.2022
            • Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy uznajemy, że lepiej skłamać, aby np. nie ponieść konsekwencji za czyn zabroniony, albo kogoś nie urazić. Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa zwraca uwagę na to, że najlepiej żyć uczciwie, ponieważ nieprawda prędzej czy później wyjdzie na jaw i może mieć przykre konsekwencje.

• 28.03.2022
            • Dzień Żelków

W ramach Dnia Żelków Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla uczniów oraz pracowników naszej szkoły.

• 31.03.2022
            • Dzień Antystresowego Gniotka

W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego uczniowie samodzielnie wykonywali antystresowe gniotki.