• WARSZTATY Z PROJEKTOREM

• Nasza szkoła przystąpiła do programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości pod nazwą "WARSZTATY Z PROJEKTOREM".W pierwszych zajęciach udział wzięli uczniowie z kl.Vl i Vll. Warsztaty dotyczyły trzech obszarów: ochrony planety, dzialania w internecie oraz reacji społecznych. Zajęcia z udziałem p.Wiktorii bardzo podobały się naszym uczniom.

• WYCIECZKA DO LĘBORKA

• Uczniowie kl. Vll i Vlll odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowgo w Lęborku, by poznać specyfikę kształcenia praktycznego w zawodach budowlanych, mechanicznych, odnawialnych źródeł energii i stolarstwa.

• ZAJĘCIA W PLANETOBUSIE

• W drugim dniu pobytu PLANETOBUSU w naszej szkole uczniowie poznali przyczyny i zjawiska związane z przebiegiem pór roku, odbyli podróż śladami sond kosmicznych, poznali prawa rządzące ruchem planet oraz dowiedzieli się, jak powstały i czym są prawa Keplera. W dniu dzisiejszym gościliśmy również uczniów ze szkoły w Siemirowicach i Przerytem oraz mieszkańców Łebuni. Zajęcia w mobilnym planetarium bardzo się podobały, a widok Ziemi z kosmosu był niesamowity!

• MOBILNE PLANETARIUM

• W pierwszym dniu wizyty mobilnego planetarium edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zabrali naszych uczniów w podróż pośród planet. Uczestnicy pokazów byli zachwyceni bezkresem wszechświata otaczającego Ziemię. W wydarzeniu wzięli udział także uczniowie ze szkół w Cewicach i Maszewie Lęborskim oraz mieszkańcy Łebuni. Wszyscy uczestnicy pokazów wychodzili zachwyceni.

• SŁODKI DZIEŃ DLA WOJTKA

• Méster bëlnégò czëtaniô

• Prawie 30 uczestniczek i uczestników wzięło udział w powiatowym etapie konkursu pięknego czytania po kaszubsku - „Méster bëlnégò czëtaniô”. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Wenta i Michal Wiśnik z kl.VII oraz Klara Walkusz i Wiktor Wenta z kl.III.

W kategoria kl. III-IV szkół podstawowych Klara Walkusz zajęła III miejsce. Gratulujemy!

• PLANETOBUS W SZKOLE

• W dniach 6-7 grudnia w naszej placówce gościć będziemy PLANETOBUS z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nasi uczniowie oraz dzieci z zaprzyjaźnionych szkół z terenu gminy Cewice wezmą udział w pokazie "Niebo nad nami". Również dla mieszkańców Łebuni zarezerwowaliśmy dwa darmowe pokazy 6 grudnia (środa) w godz.15.00-15.45 i 16.00-16.45 oraz jeden pokaz 7 grudnia (czwartek) w godz.14.25-15.10. Serdecznie zapraszamy!

• SUKCES JASIA Z KL.II

• Jan Maszota z kl. II brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego LINGUŚ, ktory odbył się 2 grudnia. Janek uzyskał 95% poprawnych odpowiedzi  i zdobył tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

• PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

• Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji kampanii ogólnopolskiego projektu "Mała książka-wielki człowiek" dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klasy 1 otrzymali książkę  pt.:"Wnuczka antykwariusza" sfinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wierzymy, że otrzymane materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość  na drugiego człowieka  i nigdy niekończącą się pasję czytania.

• WYCIECZKA DO MALBORKA

• W ramach ogólnopolskiej akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" uczniowie klasy V i VII pojechali na wycieczkę do Malborka. Zwiedzili tam zamek - jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Mimo zimowej aury wszystkim bardzo podobał się wspólny wyjazd.