• ALICJA W KRAINIE CZARÓW

• Uczniowie naszej szkoły obejrzeli na scenie Nowego Teatru w Słupsku spektakl pt."Alicja w Krainie Czarów". Musical zachwycił młodych widzów warstwą muzyczną, choreografią oraz efektami specjalnymi.

• DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

• W szkolnych obchodach Dnia Świętego Patryka wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Świętowaliśmy na kilka sposobów: uczestnicząc w zajęciach kulturowych, biorąc udział w quizie wiedzowym oraz pamiętając o zielonych elementach ubioru. Ucieszyła ich również możliwość zrobienia zdjęcia z wizerunkiem uśmiechniętego skrzata.

• DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

• Z okazji obchodów Dnia Jedności Kaszubów w naszej szkole gościliśmy Leszka Boliboka i Rafała Rompcę. Artyści wykonali kilkanaście utworów w języku polskim i kaszubskim. Podczas koncertu był czas na zabawę, taniec, naukę kaszubskich słów i opowieści. W ten niecodzienny sposób zaproszeni goście pokazali uczniom naszą małą ojczyznę, jej specyfikę i niepowtarzalność, a piękne kaszubskie pieśni wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniach 20 - 22 marca br. przeżywać będziemy rekolekcje szkolne, które poprowadzi o. Benedykt Stolarski z parafii św. Antoniego w Jarocinie.

Program rekolekcji:

PONIEDZIAŁEK (20.03.23r.): 10.00-11.30 zajęcia w szkole (konferencja, śpiew)

WTOREK (21.03.23r.): 10.00-11.30 zajęcia w szkole (konferencja, śpiew)

ŚRODA (22.03.23r.): 10.00  zajęcia w szkole (konferencja, śpiew)

11.00 Msza św. z nauką.

• DZIEŃ KOBIET

• Ósmego marca w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia oraz liczne niespodzianki dla małych i dużych kobiet. Radosna atmosfera panowała już od  samego rana. Chłopcy śpiewali dziewczynkom piosenki, recytowali wiersze. Uczennice klasy IV w tym dniu odwiedziła kosmetyczka. Pani Ania pokazała wyposażenie, sprzęty, jakimi się posługuje i opowiedziała o swojej pracy. Dziewczynki skorzystały z usług pani kosmetyczki, która ozdobiła ich paznokcie. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości.

• CZYTAM SOBIE – CZYTAM TOBIE

• W ramach akcji biblioteki szkolnej „Czytam sobie - czytam Tobie” uczniowie klasy ósmej: Zosia, Paulina, Wiktoria, Zuzia i Radek na przerwach w poniedziałki i środy czytają młodszym kolegom z klas I-III i z oddziału przedszkolnego bajki i baśnie. Wykorzystują też „bajki terapeutyczne”, które dotyczą zagadnień i problemów istotnych dla dzieci oraz trudnych dla nich emocjonalnie. Akcja ma na celu pomóc uczniom przezwyciężać ich problemy, wzmocnić poczucie własnej wartości i samoocenę. Staramy się, aby różnorodny dobór literatury dziecięcej pomógł dzieciom w rozwijaniu własnych zainteresowań oraz wywołał przyjemne skojarzenia związane z czytaniem.

Czytanie popłaca, bo umysł wzbogaca 😊

• W EGZOTYCZNYM ZOO

• 3 marca uczniowie z klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. W nowoczesnym obiekcie dzieci obejrzały niecodzienne okazy: kolorowe papugi, ryby, budzące grozę pająki i skorpiony, a także największe węże świata. Ogromne zainteresowanie wzbudziło akwarium o pojemności 20 tys. litrów z fauną i florą kaszubskich jezior. Uczniowie obejrzeli także film w kinie 3D. Był to bardzo udany dzień.