• Konkursy

• ROK SZKOLNY 2023/2024

KONKURS PLASTYCZNY "BOHATER NA STÓWKĘ"

Zapraszam do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę”.
          Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki. Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.
          W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych.
          Prace konkursowe należy dostarczyć do pani D. Rzymczyk w nieprzekraczalnym terminie do 22 marca 2024 r.
          Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych: 9-11 lat, 12-14 lat oraz 15-20 lat.
          Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs "Najwspanialsze kwiaty Świata"

W związku z nadchodzącym, wyjątkowym wydarzeniem w AMBEREXPO w Gdańsku, organizatorzy przygotowali specjalną akcję - edukacyjny Konkurs Plastyczny "Najwspanialsze Kwiaty Świata".
          Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a biorący w nim udział mają szanse na zdobycie cennych nagród (m.in. tablety Samsung Galaxy, drony, rowery i wiele innych)!
          Uczestnik (od OP do klasy VIII) musi przygotować autorską pracę plastyczną, nawiązującą do tytułu konkursu - "Najwspanialsze Kwiaty Świata".
          Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, figura itp.)
          Pracę należy dostarczy do p. D. Rzymczyk do 18.03.2024 r.

Konkurs plastyczny "Wielkanoc na Pomorzu"

Zapraszam do udziału w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Wielkanoc na Pomorzu”.
              1. Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
              a) oddziały przedszkolne,
              b) uczniowie kl. I – III,
              c) uczniowie kl. IV – VI,
              d) uczniowie kl. VII – VIII.
              2. Ocenie będą podlegać następujące kategorie plastyczne:
              a) pisanka,
              b) palma wielkanocna,
              c) kartka wielkanocna,
              d) stroik świąteczny.
          3. Praca może być wykonana zbiorowo (klasa, świetlica). Całemu zespołowi zostanie przyznana jedna nagroda wartości równoważnej nagrodom indywidualnym.
           4. W najmłodszej grupie wiekowej (oddziały przedszkolne) dopuszczamy format kartki do A3.
           5. W kategoriach wiekowych kl. I – III, IV – VI rozmiar kartki nie powinien przekraczać formatu A4.
          6. Dla uczniów kl. VII –VIII rozmiar kartki powinien mieścić się w formacie od A5 do A6.
          7. Prace wykonane w nieregulaminowym formacie nie podlegają ocenie.
          8. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną, bez użycia materiałów sypkich.
          9. Przy ocenie prac zostaną uwzględnione: samodzielność wykonania, estetyka pracy, oryginalność pomysłu, kreatywność, zgodność treści, charakteru i formy z tradycjami wielkanocnymi.
          10. W konkursie nie będą brane pod uwagę prace zawierające gotowe elementy    dekoracyjne (sztuczne kwiatki, listki, kokardki, ptaszki, koszyczki, cekiny, gotowe pisanki itp.).
          11. Prace proszę składać do 11.03.2024 r.

Konkurs - projekt pocztówka

Jak co roku o tej porze czekamy już na święta i zapraszamy Was do projektowania kartek bożonarodzeniowych. W tym roku chcemy Was zainspirować tematami związanym z:
          - symbolami wigilijnymi: gwiazda betlejemska, jemioła, choinka, ozdoby świąteczne, szopka, świeca
          - magią świąt: magicznym klimatem, postaciami
          - zimowym krajobrazem: las, przyroda, zwierzęta, lokalny akcent.
          Zaprojektuj własną pocztówkę, która pójdzie w świat.
          PROJEKT POCZTÓWKA adresowany do uczniów ze szkoły podstawowej z kl. I - III i , kl. IV – VI i kl. VII - VIII z powiatu lęborskiego.
          Kartkę o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia należy wykonać w formacie A4 techniką płaską, aby można było ją zeskanować.
          Proponowane techniki: grafika komputerowa, szkic, wydrapywanka, wydzieranka, wyklejanka, kolaż, frotaż, akwarele, pastele, itp.
          Prace można dostarczyć do p. Danuty Rzymczyk  do 17 listopada 2023 r.